2 هزار شغل جدید در شرکت صدرای بوشهر ایجاد می‌شود
سخنگوی دولت گفت: ظرفیت مناسبی در شرکت صنایع دریایی ایران‌‌(‌صدرا) در بوشهر وجود دارد که با برنامه‌های جدید اشتغال‌زایی دولت، 2 هزار نفر نیروی جدید جذب این شرکت می‌شوند.
كدخبر: id-47797
تاريخ: 2017-01-06 00:51:36

به گزارش گام نیوز محمدباقر نوبخت صبح امروز در بازدید از شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) در بوشهر اظهار داشت: دغدغه جدی دولت ایجاد اشتغال است و از همه ظرفیت‌های اشتغال‌زایی کشور برای ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار بهره می‌برد.

وی اضافه کرد: شرکت صنایع دریایی بوشهر یکی از مجموعه‌های تاثیرگذار در اقتصاد منطقه‌ای و ملی است که هم‌اکنون 80 درصد از ظرفیت آن بدون استفاده باقی مانده و فقط با بیست درصد اشتغال در حال فعالیت است.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: با یک برنامه‌ریزی مناسب و متناسب با نیازهای اقتصادی کشور، دنبال فعال‌سازی 80 درصد ظرفیت خالی مجموعه شرکت صدرا در بوشهر هستیم که بکارگیری 2 هزار نفر در حرفه‌های مختلف را در این شرکت در کوتاه مدت پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: با فعال‌سازی 80 درصد ظرفیت شرکت صدرا در بوشهر از سال آینده شاهد حضور 10 هزار نفر در این مجموعه بزرگ صنعتی خواهیم بود که می‌تواند در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی نقش تعیین‌کننده‌ای در سطح استان بوشهر داشته باشد.

نوبخت با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در استفاده از ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی کشور یادآور شد: بخش عمده‌ای از شرکت صدرا در بوشهر طی سالیان گذشته فعالیت چندانی نداشت که با همت دولت و مسؤولان استان بوشهر، شاهد بازگشت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در این مجموعه طی کارکرد دولت یازدهم هستیم که سبب شده شور و نشاطی را به مردم استان بوشهر هدیه دهد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه شرکت صدرا در بوشهر دارای ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال و تولید است بنا داریم بخشی از نیازهای کشور را برای ساخت به این شرکت در استان بوشهر پیشنهاد دهیم که با تحقق آن، ضمن برآورده‌ کردن نیازهای کشور، شاهد اشتغال مناسبی نیز در استان بوشهر خواهیم بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های شرکت صدرا در بوشهر، به زودی نشستی با حضور مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیاء، مدیران شرکت صنایع دریای ایران (صدرا)، نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و استاندار بوشهر در تهران انجام می‌شود تا بتوانیم تصمیم‌های خوبی در این زمینه اتخاذ کنیم./فارس