مهمترین اتفاقات استان بوشهر در هفته ای که گذشت
استان بوشهر و فضای رسانه ای آن در هفته ای که گذشت شاهد اتفاقات و اخبار بسیاری در حوزه ها و موضوعات مختلف بود که برخی از آنها را در قالب بسته خبری و به صورت کوتاه ارائه می دهیم.
كدخبر: id-47861
تاريخ: 2017-01-07 03:01:51

به گزارش گام نیوز استان بوشهر و فضای رسانه ای آن در هفته ای که گذشت شاهد اتفاقات و اخبار بسیاری در حوزه ها و موضوعات مختلف بود که برخی از آنها را در قالب بسته خبری و به صورت کوتاه ارائه می دهیم.


درمانگاه تامین اجتماعی در اهرم و خورموج ساخته می‌شود
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در  نشست پیگیری و تسریع در ساخت و راه‌اندازی درمانگاه‌های تامین اجتماعی در شهرهای خورموج و اهرم گفت: با تامین زمین و مقدمات لازم، درمانگاه‌های تامین اجتماعی در شهرهای اهرم و خورموج ساخته می شود.
سید کمال‌الدین شهریاری اظهار داشت: در اسرع وقت از سوی مسئولان دو شهرستان زمین مورد نظر که دارای کاربری و بهره برداری مناسب باشد برای کارشناسی به مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهرمعرفی شود تا اقدامات فنی بعدی در دستور کار قرار گیرد.


دختر ۱۹ ساله دشتستانی قربانی تشخیص نادرست پزشک
دختر دشتستانی یک سال پیش ظاهراً عقرب او را نیش زده است او را به بهداری می‌برند و سه آمپول به اوتزریق می شود که حالش  رابدتر می‌ کند،بیمارستان برازجان تشخیص  نیش مار می دهند و پس از اعزام به شیراز پزشکان  خبر از تزریق آمپول های اشتباه به اومی دهند.
بر اثر این تشخیص نادرست پزشکان کلیه‌های رقیه عفونت می کند و روزی چهار بار در خانه دیالیز می‌شود و خانه تنها مأوی دخترک می شود.

معاون رئیس جمهور به بوشهر آمد
محمدباقر نوبخت صبح پنجشنبه برای سفری یک روزه وارد بوشهر شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تاسیسات اداره کل بنادر و دریانوردی و شرکت صنعتی دریایی صدرا، حضور در منطقه آب‌پخش و بررسی مشکلات طرح اصلاح آبیاری نوین در نخلستان‌ها، بررسی روند اجرایی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بوشهر و اجرای طرح مجتمع تجاری دلوار، شرکت در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، از اهم برنامه سفر یک روزه وی بود.   

تکمیل ورزشگاه 15 هزار نفری بوشهر تا پایان سال جاری
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از ورزشگاه 15 هزار نفری در حال ساخت بوشهرگفت: با تزریق اعتبار مورد نیاز این ورزشگاه هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی 90 درصد است و تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

اعتبارات خط ریلی بوشهر تامین می‌شود
محمدباقر نوبخت بعد از ظهرپنجشنبه شب با بیان اینکه استان بوشهر در مسیر توسعه نیازمند اتصال به خط سراسری راه آهن است اعتبارات مورد نیاز پرداخت می‌شود گفت: در صورت پرداخت ۸۵ درصد اعتبارات به صورت فاینانس، دولت ۱۵ درصد اعتبارات راه‌آهن بوشهر را تامین می‌کند.

اشتغال شرکت صدرای بوشهر به ۱۰ هزار نفر افزایش می‌یابد
محمدباقر نوبخت صبح پنجشنبه در بازدید از شرکت صنعتی و دریایی صدرای بوشهر بوشهر با بیان اینکه 80 درصد از ظرفیت‌های شرکت صدرای بوشهر بلااستفاده مانده است خاطرنشان کرد: این ظرفیت تا سال آینده مورد استفاده خواهد گرفت که نقش مهمی در توسعه اشتغال و درآمدزایی دارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ایجاد دو هزار شغل جدید در شرکت صدرای بوشهر، بیان کرد: تا سال آینده اشتغال شرکت صدرای بوشهر به ۱۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.


کشف ۶۸ فقره سرقت و دستگیری ۳۱ سارق در بوشهر
فرمانده انتظامی شهرستان بوشهرظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد نیمه اول دیماه ۹۵ یگان‌های انتظامی شهرستان از کشف ۶۸ فقره انواع سرقت در نیمه اول دی ماه خبر داد و گفت: در این مدت ۳۱ نفر سارق نیز دستگیر شده است.
سرهنگ ابراهیم عرب‌زاده با بیان اینکه در این مدت ۴ باند حرفه ای سرقت  که در محدوده شهرهای بوشهر، چغادک و عالی‌شهر اقدام به سرقت می‌کردند شناسایی و متلاشی شدند اظهار داشت: در ۱۵ روز اول دی‌ماه سه باند تهیه و توزیع مواد مخدر  در سطح شهرستان بوشهر منهدم، ۱۶ نفر متهم دستگیر و چهار کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

4 انتصاب جدید در استانداری بوشهر انجام شد
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: با پیشنهاد استاندار بوشهر و با حکم وزیر کشور، حسن درویشی به عنوان بخشدار جدید دلوار، احمد عموی به عنوان بخشدار مرکزی بوشهر و باقر گله گیر به عنوان بخشدار مرکزی دیلم و با سالاری عباس برزگرزاده نیز به عنوان سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهرمنصوب شدند.

شبانکاره، گناوه و عسلویه لرزیدند
اهالی شهرستان‌های دشتستان و گناوه در هفته ای که گذشت شب را همراه با لرزش‌های متعدد به صبح رساندند و هفت زمین‌لرزه بالای سه ریشتر را طی ۴۵ دقیقه داشتند.
همچنین زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۳ ریشتر چهار دقیقه سه‌شنبه‌شب شهرستان عسلویه را لرزاند.   
گزارشی از خسارات احتمالی این زمین‌لرزه‌ها مخابره نشده است.

سرمربی برکنار شده شاهین ابقا شد!
به گزارش فوتبال بوشهر و در حالی که هفته گذشته این مربی شمالی در تصمیمی عجیب از سمت خود برکنار شده بود و قرار شد مهدی پاشازاده جایگزین وی شود،گویا پاشازاده حاضر به حضور در بندر نشده و دست مسولان باشگاه بوشهری را در حنا گذاشته است.
به نظر می رسد محمد احمدزاده سرمربی برکنار شده شاهین شهرداری بار دیگر سکان هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت، خاطر نشان می شویم تا این لحظه هیچ خبر رسمی از سوی باشگاه شاهین شهرداری اعلام نشده است اما به نظر می رسد که احمدزاده را برای ماندن در بوشهر راضی کرده اند.