فعالیت 225 مرغداری در استان بوشهر
مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 225 مرغداری در استان فعال است که از این تعداد، 43 مرغداری در سال‌های گذشته غیرفعال شده که با ارائه تسهیلات به مرغداری‌ها 6 واحد مجدداً فعال شدند.
كدخبر: id-48132
تاريخ: 2017-01-09 20:35:50

به گزارش گام نیوز محمد تقی منوچهری اظهار کرد: با توجه به اینکه راه‌اندازی و فعالیت مجدد واحدهای دامی یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در استان است، در این راستا واحدهای دامی غیرفعال در بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: 225 مرغداری در استان بوشهر فعال هستند که از این تعداد، 43 مرغداری در سال‌های گذشته غیرفعال شده که با ارائه تسهیلات به مرغداری‌ها، 6 واحد مجدداً فعال شدند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه 90 درصد از اعتبارات پیش‌بینی شده برای مرغداری‌ها به حساب آنها واریز شده است، افزود: در سال جاری، 5 میلیارد و 500 میلیون تومان برای پشتیبانی دام و مرغداری‌ها اختصاص داده شد که از این میزان تنها 600 میلیون تومان باقی مانده و مابقی به حساب آنها واریز شده است.

منوچهری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 80 درصد از واحدهای مرغداری در استان بوشهر فعال هستند و تنها 20 درصد آنها تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه مشکلی در تامین گوشت مرغ تا پایان سال جاری در استان بوشهر نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر حدود دو میلیون قطعه مرغ در استان بوشهر جوجه‌ریزی شده است.

منبع: فارس