معرفی 70 زمین‌خوار در خورموج و کاکی به مراجع قضایی
کارشناس حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی گفت: بیش از 70 نفر زمین‌خوار در شهرهای خورموج و کاکی به مراجع قضایی معرفی شده اند.
كدخبر: id-48133
تاريخ: 2017-01-09 20:37:30

به گزارش گام نیوز داوود تیموری اظهار داشت: اداره مسکن و شهرسازی از اواخر سال 1388 در شهر خورموج رسما فعالیت خود را آغاز کرد که عمده فعالیت‌های آن در راستای مبارزه با پدیده شوم زمین‌خواری بنا نهاده شد.

وی اضافه کرد: در همین خصوص با شناسایی بیش از 70 نفر زمین‌خوار در شهرهای خورموج و کاکی و معرفی آن‌ها به مراجع قضایی توانسته‌ایم میزان فراوانی از زمین‌های بیت‌المال را ازدست زمین‌خواران خارج کنیم.

کارشناس حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی ادامه داد: با همکاری و همراهی نیروی انتظامی و دادگستری شهرستان دشتی، در شهر خورموج بیش از 60 هکتار از اراضی دولت از چنگ زمین‌خواران خارج و به بیت المال بازگردانده شد.

تیموری یادآورشد: در سال گذشته حدود 40 هکتار از اراضی دولت که اکثرا توسط شخص خاصی تصرف شده بود آزاد گردید و امسال نیز 10 مورد اجرای حکم رفع تصرف به عمل آمد که اکثر این اراضی مسکونی حومه شهر را در بر می گرفت.

وی اضافه کرد: با تاسیس اداره مسکن و شهرسازی در شهر خورموج، از اواخر سال 1388 تصرفات غیر قانونی به طور چشمگیری کاهش یافته تا حدی که این موضوع به صفر رسیده است.

تیموری گفت: درحال حاضر تعداد 10 پرونده به مساحت 250 هکتار که 170 هکتار آن در شهر کاکی است با موضوع خلع ید علیه زمین‌خواران در دادگستری شهرستان دشتی در حال بررسی است.

منبع: فارس