کاهش دمای هوا در استان بوشهر
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از کاهش دمای استان خبر داد و گفت: روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه به سبب وزش باد شمال غربی سراسر خلیج فارس کاملا مواج و متلاطم می‌شود.
كدخبر: id-48155
تاريخ: 2017-01-10 12:51:22

به گزارش گام نیوزپیام مساعدی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از ظهر امروز جهت جریانات سطح زمین بتدریج به شمال غربی با سرعت ملایم تغییر می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود طی امروز و فردا شرایط جوی و دریایی نسبتا آرامی برقرار باشد.

وی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد با جهت شمال غربی طی روزهای آینده بر روی دریا خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت روز چهارشنبه سرعت وزش باد شمال غربی بر روی دریا شدت بیشتری بگیرد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه به سبب وزش باد شمال غربی سراسر خلیج فارس کاملا مواج و متلاطم باشد.

وی ادامه داد: همچنین طی روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه آینده همراه با وزش باد، ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

مساعدی اضافه کرد: از روز پنج‌شنبه تا یکشنبه آینده به سبب نفوذ توده هوای سرد و وزش باد  شمال غربی، دمای هوا کاهش می‌یابد.

وی افزود: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان کمی ابری تا قسمتی ابری خواهد بود و طی ساعات بعد از ظهر و شب در برخی نقاط شاهد افزایش ابر خواهیم بود و احتمال رگبار پراکنده باران و وقوع پدیده مه وجود دارد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: جهت باد نیز متغیر غالباً جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت هشت تا ۲۸ کیلومتر در ساعت گاهی تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

وی گفت: فردا زمان جزر اول دریا در ساعت دو بامداد، مد اول در ساعت هشت و ۱۲ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۲ و۱۰دقیقه و مد در ساعت ۱۸ و ۵۶ دقیقه خواهد بود.

منبع: مهر