ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان بوشهر به ۲۳۰۰ تخت می‌رسد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تا سال ۱۴۰۴ تخت‌های بیمارستان‌های استان بوشهر به ۲۳۰۰ تخت می‌رسد.
كدخبر: id-48248
تاريخ: 2017-01-11 16:35:42

به گزارش گام نیوز علیرضا رئیسی در سیصد و چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر بوشهر افزود: طرح تحول سلامت به‌عنوان اولویت اول دولت یازدهم بااعتباری بالغ‌بر ۴۸ هزار میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت که فقط ۵۰ درصد اعتبارات این طرح محق شده است.

وی اضافه کرد: در راستای عدالت در دسترسی خدمات درمانی در سه سال فعالیت دولت یازدهم، در تمام شهرستان‌های استان بوشهر کلینیک ویژه ‌راه‌اندازی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: در سال ۹۲ تعداد ۹۰۰ تخت بیمارستانی در سطح استان بوشهر موجود بود که این رقم در سال ۹۵ به هزار و ۴۱۷ تخت رسیده است که امیدواریم تا سال ۱۴۰۴ با راه‌اندازی بیمارستان‌های جدید به ۲۳۰۰ تخت برسد.

وی بابیان اینکه استان بوشهر میزبان بسیار خوبی برای صنایع بوده است گفت: انتظار می‌رود در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی این صنایع حضور پررنگ‌تری داشته باشند که خوشبختانه در سفر وزیر محترم بهداشت و ریاست سازمان انرژی اتمی به استان کلنگ بیمارستان فوق تخصصی قلب بوشهر بااعتبار سازمان انرژی اتمی زده شد.

رئیسی بیان کرد: عملیات احداث بیمارستان تخصصی ۱۸۰ تخت خوابی بوشهر به همراه عملیات احداث اورژانس هسته‌ای با ۱۰۱ تخت عمومی و ویژه شروع‌شده است که با افتتاح این سه مرکز ۴۸۰ تخت به ظرفیت تخت‌های بستری در استان بوشهر اضافه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عدم حضور بخش خصوصی قوی در حوزه درمان استان را مهم‌ترین مشکل این حوزه دانست و گفت: ما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بخش خصوصی و خیرین حمایت می‌کنیم و بسته‌های مناسب در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

وی اظهار داشت: کل تخت‌های ان ای سی یو کودکان از ۱۱ تخت به ۴۴ تخت رسیده و چهار شهر بوشهر، کنگان، گناوه و برازجان دارای تخت‌های ان ای سی یو هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: ۲۲۸ پزشک متخصص و ۲۳ دکتر فوق تخصص در اختیار دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد که دو میلیون و ۸۳۶ بیمار در کلینیک‌های دانشگاه علوم پزشکی ویزیت شده‌اند که سهم شهر بوشهر ۸۰۰ هزار ویزیت بوده است.

وی همچنین از راه‌اندازی کلینیک تخصصی چشم‌پزشکی در بوشهر و امضاء تفاهم‌نامه استاندار با وزیر بهداشت جهت بهسازی و ایجاد ۱۶۷ واحد بهداشتی با ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار و صدور مجوز سه بیمارستان خصوصی خبر داد.

 رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر میهمان سیصد و چهل و سومین جلسه علنی شورا بودند و در این نشست پیرامون مسائل حوزه درمان استان و تعامل دانشگاه علوم پزشکی با شورا و شهرداری بحث و تبادل‌نظر شد.

منبع: مهر