کاهش خطر ابتلا به دیابت با مصرف منیزیم
افرادی که منابع غذایی حاوی منیزیم را در رژیم غذایی خود قرار می‌دهند، کمتر از دیگران به دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و هم‌چنین آلزایمر مبتلا می‌شوند.
كدخبر: id-48271
تاريخ: 2017-01-11 19:25:38

به گزارش گام نیوز آخرین مطالعات محققان دانشگاه چین نشان داده است،‌ رژیم غذایی که سرشار از منیزیم باشد از دیابت و هم‌چنین بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کند. 

از سال 1999 تا سال 2016، 40 پروژه تحقیقاتی بر روی یک میلیون نفر از مردم کشور چین انجام شده و نتیجه به دست آمده نشان داد، اگر بدن از سطح خوبی از منیزیم برخوردار باشد، چندین بیماری را دفع می‌کند که از آنها می‌توان به دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، آلزایمر و انسداد ریه اشاره کرد.  

پنیر سویا، آجیل، غلات، گندم، آرد سویا، سبزیجات برگ تیره مانند اسفناج، کلم بروکلی، نعنا و علاوه بر آن خیار، لوبیا سبز، گوجه فرنگی، چغندر و برگ چغندر منابع خوب منیزیم هستند.

تحقیقات هم‌چنین نشان داده است افرادی که منیزیم را در رژیم غذایی روزانه خود جای می‌دهند 26 درصد کمتر از کسانی‌ که از مواد غذایی حاوی منیزیم استفاده نمی‌کنند به دیابت مبتلا می‌شوند؛ همچنین 12 درصد کمتر به سکته مغزی و 10 درصد نیز کمتر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند. 

منبع: فارس