آمریکایی ها باغ گلابی را شخم زدند
كدخبر: id-57730
تاريخ: 2017-06-16 16:09:49

به گزارش گام نیوز روز گذشته بود که مجلس سنای آمریکا به بهانه های واهی دوباره دست به اقدامی زد که ناقض روح و جسم برجام می باشد. این حرکت جدید آمریکایی ها اصلا جای تعجب ندارد. چرا که از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست.

ولی آنچه که مهم است، این است که برجامی که دولت مستقر به آن دل خوش کرده و غالب تمرکز خود را به جای حل معضلات اقتصادی مِن جمله مسئله مهم بیکاری و مسکن، به روی آن قرار داد، با این اقدام  از سوی آمریکایی ها پاره شده است.

مسئله مهمتر این است که اقدام متقابل دولت چه خواهد بود؟ آیا دولتی که با دیپلماسی لبخند به دشمن شیطان صفت اعتماد کرد و تمام تلاش خود را برای جلب اعتماد او انجام داد توان اقدام متقابل را دارد یا خیر؟ تحریم جدید آمریکا که نام دیگرش علاوه بر سیاه چاله، مادر تحریم ها نیز می باشد در حالی صورت گرفته که با متن برجام ناسازگاری آشکار دارد.
 
در متن برجام تصریح شده است که گفتمان پسا برجام باید گفتمان غیر از تحریم و فشار بر علیه ایران باشد. ضمن این که رهبر معظم انقلاب اجرای برجام را صریحا و کتبا مشروط به عدم جعل هرگونه تحریم جدید به هر بهانه ای علیه ایران کرده بود.

حالا که آمریکایی ها به جان باغ تازه احداث شده #گلابی افتاده اند و دارند آن را با خاک یکسان می کنند باز هم باید منتظر گلابی باشیم؟
 

پیمان امانت طلبه حوزه علمیه