نسخه چاپي
شرکت‌های هواپیمایی زیر بار مسوولیت شانه خالی می کنند
گام نیوز: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورا اسلامی گفت: ضعف در مدیریت و برنامه‌ریزی، مهمترین دلیل تاخیرهای پروازیست که سبب اعتراض‌های گسترده مردم استان بوشهر شده است.
كدخبر: id-57772
تاريخ: 2017-06-17 13:44:38

به گزارش گام نیوز سیدکمال‌الدین شهریاری بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: تجربه بنده در این مدت نشان می‌دهد که با وجو داشتن همه زیرساخت ها و امکانات سخت افزاری، متاسفانه به نیروی انسانی و مدیریت و برنامه ریزی توجه چندانی نداریم.

وی افزود: عدم توجه به بخش مدیریت نیروی انسانی و برنامه ریزی یکی از مهمترین دلایل اختلال در پروازهای کشور ماست که سبب اعتراض‌های گسترده مردم استان بوشهر شده است.

 نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر زمانی هم چنین تاخیرهایی اتفاق بیافتد، براساس قوانین و مقررات بین المللی مسافر حق دارد ضرر و زیان ناشی از این تاخیر و خسارت‌های متحمل شده را دریافت کند و شرکت‌های هواپیمایی
هم موظف به جبران خسارت هستند.

وی تاکید کرد: متاسفانه شرکت‌های هواپیمایی از زیر بار این مسوولیت شانه خالی کرده و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هوایی به وظایف قانونی خود عمل نمی کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما شناسایی عامل تاخیر هم بسیار سخت است به نحوی که ممکن است نقص فنی علت اصلی تاخیر پرواز باشد ولی خلبان بدی شرایط جوی در مقصد را علت تاخیر در پرواز اعلام کند.

وی ادامه داد: همه این شرایط به صورتی پیش می‌رود که مسافران به طور شفاف و صریح از علت و علل اصلی تاخیر آگاه نمی‌شوند و این در حالیست که این موضوع از ابتدایی ترین حقوق آنان است.

شهریاری عنوان کرد: لازم است کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یک بار به صورت جدی به این موضوع ورود و دخالت کند و با بررسی مفصل این موضوع, علل و عوامل را شناسایی، معرفی و رفع کند.